Hong Kong

View listings

Realigro.cz je první celosvětový internetový realitní vyhledávač, na kterém si můžete prohlížet nabídky domů na prodej v Hong Kong

Dům na prodej v Hongkongu

Hongkong je autonomní území v jihovýchodní Číně. V minulosti to byla britská kolonie. Městské centrum je živé a hustě osídlené a je důležitým přístavem a globálním finančním centrem s panoramatem posetým mrakodrapy. Centrální čtvrť je domovem památek, jako je věž čínské banky Ieoh Ming Pei. Hongkong je také jedním z nejznámějších nákupních cílů, proslulým oděvy na míru a nočním trhem Temple Street. Obklopuje jihočínské moře na východ, jih a západ a hraničí s městem Shenzhen v Guangdong na sever na řece Shenzhen.

Pokud jste se rozhodli přestěhovat do Hongkongu nebo hledáte nemovitost na prodej v Hongkongu, měli byste vědět, že vláda zavedla novou daň z neobsazenosti a omezení režimu předprodeje. Očekává se však, že ceny domů v příštích šesti měsících porostou o dalších 7%. Pro zachování prodejních sazeb vývojáři pravděpodobně postaví menší byty.

Podle prognózy nemovitostí v Hongkongu v polovině roku 2018 by vzestupný trend cen nemovitostí v druhé polovině roku poté, co vláda zavedla nové daně z neobsazených míst a daň z předprodeje, zpomalil. Ceny nemovitostí určených k prodeji v Hongkongu by se během následujících šesti měsíců měly zvýšit o dalších 7%. Pro zajištění prodejních sazeb vývojáři pravděpodobně postaví menší byty. Průměrná velikost nových bytů se za posledních 6 let snížila přibližně o 40%.

Menší jednotky a levnější ceny s financováním pro vývojáře přispěly k silnému prodeji na primárním trhu v první polovině roku, přičemž vývojářům se podařilo prodat více než 50% jednotek zahájených ve většině nových projektů.

Na konci června vláda oznámila šest nových iniciativ k řešení bytových problémů města. Mezi nimi byla vysoce spekulativní prázdninová daň na primárním trhu.

Rozhodnutí vlády zavést další iniciativy k řešení bytové problematiky ve městě v době, kdy úrokové sazby rostou a současný tržní cyklus je již v poslední fázi a přináší rizika. Když se trh změní, všechna tato chladicí opatření zavedená v posledních letech by mohla prohloubit jakoukoli krizi, která povede k volnému pádu na trhu. Rostoucí počet kupujících, kteří mají zájem o nemovitosti na prodej v Hongkongu, je navíc založen na financování developerů, které uplatňuje vyšší úrokové sazby a nevyžaduje stresové testování na kupující

Mapa, vývoj cen a statistiky
No real estate match the specified search parameters!
Mapa, vývoj cen a statistiky
 
 
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preference

    Pro lepší využití stránek Realigro si nastavte své preference ohledně jazyka, měny, čtverečních metrů nebo čtverečních stop.

    Set se Nezobrazovat znovu
BB